Daiva Dūdėnaite

Prieš srovę

Kai abejoji, visuomet eik prieš srovę. Kalbu ne apie “buką” maištą, užsispyrimą ar poelgius „iš principo“. Tai daugiau apie išmintį, intuiciją ir dėsnius.

Dabartiniame proto pasaulyje yra daug logikos ir vis dar ženkliai mažiau išminties. Taip, santykis keičiasi, tačiau užtruks. Kalbu apie žmonių pasaulio dalį, kuri labai skiriasi nuo gamtos.

Kuo vien proto dominavimas pavojingas? Nes ten žmogaus EGO tampa viešpačiu, šeimininku ar netgi diktatoriumi, kai tuo tarpu turėtų būti nuolankiu tarnu, padėjėju. Protas turi tarnauti, o ne valdyti. Kai nėra balanso tarp proto ir išminties, mes akivaizdžiai matome pasekmes: įvykiai pasaulyje, žmonių ėjimas link susinaikinimo. Nes veikiama vien iš EGO. Visi plataus mąsto įvykiai atspindi dominuojančias ir dirbtinai suformuotas sroves.

Jau nuo neatmenamų laikų formuojamos bandos, nes jas lengviau valdyti. Tai nuolat daroma religijų, valstybių, o šiuo metu jau pasaulinės korporacijų. Nuolat kalama į galvą bendros bandos taisyklės „kaip turi daryti“, „kaip turi būti“. Nesupraskite klaidingai: čia nekalbu apie bendrus susitarimus, taisykles ar įstatymus užtikrinančius bendruomenių funkcionavimą. Kalbu apie madingas ideologijas, sociumo formuojamas nerašytas taisykles, kurių nesilaikant esi visoks koks „anti“. Kai kitiems darosi nepatogu dėl to, kad tu neplauki pasroviui.

Banda arba srovė visuomet nuneša su savimi ir tu nesi laisvas pakeisti krypties. Banda visuomet „užmarinuoja‘ tave kokia nors ideologija. O tai yra pakeliui į fanatizmą. Dažnai tai tampa hipnoze iš kurios nebeturi valios pabusti. Visos Ideologijos ar visuomenės nerašytos taisyklės įkalina. Žinoma, daugeliui taip lengviau, nes nereikia mąstyti savo galva, daryti unikalių pasirinkimų, o tiesiog vadovautis „standartais“. Ir taip tampi įrankiu. Tampi srovės dalimi, patogus daugumai. Tampi „edukuotas“.

Dar kartą pasikartosiu, kad nekalbu apie „buką“ pasipriešinimą ar maištą. Kalbu apie pasitikėjimą savimi, savo intuicija, kuri visuomet pašnabžda, kaip geriau tau asmeniškai įvairiose gyvenimo situacijose. Nesi tikras, kad girdi savo intuiciją? Tuomet vadovaukis „ kai abejoji, eik prieš srovę“.

Jei dėl jūsų pasirinkimų negresia pavojus sveikatai ar gyvybei – treniruokitės išlipti iš srovės.

Pamatysite, kiek daug džiaugsmo suteiks nauji atradimai, patirtys ir rezultatai. Pajausite daugiau lengvumo, vidinės laisvės ir pasitikėjimo savimi.

Plaukimo prieš srovę strategiją galite treniruoti kasdieniuose pasirinkimuose. Pateiksiu nepavojingų 🙂 pavyzdžių iš savo gyvenimo (tačiau „prieš srovę‘ strategiją taikau ir reikšmingesniuose pasirinkimuose):

  • visi švenčia apvalias sukaktis – jubiliejus, tačiau man labiau norisi švęsti ir susikviesti artimuosius tuomet kai norisi, tai gali būti 28, 39, 43 ar pan.,
  • jeigu sekmadieniniai šeimyniniai pietūs daug kam yra privalomi, tai aš labiau mėgstu atverti šeimyninio „namų restorano“ duris vakarienei eilinę dieną kilus įkvėpimui, 
  • kai penktadieniais žmonės nori sutrumpinti darbus ir bėga į savaitgalį, aš mieliau patinginiauju pirmadieniais, nes penktadienis man pati kūrybiškiausia diena,
  • jau daugiau nei dešimtmetį su viena draugų šeima Naujuosius metus švenčiame plius/minus savaitė aplink ir dažniausiai ne gruodžio 31d. Nes draugystė reikšmingiau už datą. 
  • kai yra visuotinė krizė ir visi trimituoja apie būsimus pavojus, pasekmes, ruošiasi bankrotui, o gal netgi bankrutuoja, galima kaip tik pamatyti galimybių ir gal netgi kurti verslą.

Dažnai laimi tie, kas sugeba laiku pradėti irtis prieš srovę. Srovėje laimėtojų nėra.

Ji tiesiog nuneša, todėl neprivalai plaukti pasroviui. Ir netiesa, kad pasroviui lengviau… Lengviau kam? Srovei, nes ji tampa galingesnė, ar tau?

Prisimink, kai visi juda viena kryptimi automobilių spūstyje ir neturi galimybės ištrūkti, o tu važiuoji kita kryptimi, kur daug laisviau, erdviau ir daugiau pasirinkimų. Linkiu visuomet išlikti stebėtoju tos matomos spūsties ir važiuoti kita – sava kryptimi!

Dalintis