Iššūkių santykiuose priežastys ir sprendimo būdai

Ar jautiesi gerai būdamas tik su savimi? Ką dar išgyveni, kai draugiją ilgesnį laiką palaikai tik pats sau?

Ar tai pilnatvė ar tuštuma, ramybė ar nerimas, džiaugsmas ar liūdesys, pasimėgavimas kiekviena akimirka ar noras pabėgti iš šios akistatos?

Viena aktualiausių sričių dėl ko žmonės pas mane kreipiasi – SANTYKIAI. Žinoma, nėra tokių, kurie susimąstytų apie tai, kol santykiai „klostosi“. Dažniausiai 

Kai sakau „kažkaip“, turiu galvoje santykiai iš inercijos. Kai žmonės susitinka ir vienas kitam simpatizuoja, kai rodo vienas kitam daugiau savo teigiamas puses, kai kitame linkę pastebėti irgi daugiau gėrio jie tikisi, kad taip bus visada. Tačiau kiekvienas į santykius atsineša savo įsivaizdavimą „kaip turi būti“, savo vidines taisykles, per kurių filtrą vertina ne tik save, bet ir kitą žmogų. Anksčiau, ar vėliau vidinių taisyklių filtras pradeda negailestingai filtruoti partnerį. 

Tuomet galimi įvairūs scenarijai:

  • Partneriai pradeda negailestingai vienas kitą „taisyti“, „remontuoti“ ir tai gali tęstis metų metus. Žinoma, meilės ir šilumos į santykius ši nuolatinė kova neprideda.
  • Kitas galimas scenarijus, kai vienas iš partnerių, tas kuris santykių pradžioje turėjo daugiausia kaukių ir labiau bandė įtikti kitam, pavargsta nuo šio sunkaus darbo – vaidybos. Tuomet  nepasitenkinimas pasireiškia reikalavimų ir priekaištų lavina. Kitas parneris ne iškart supranta, kas nutiko.
  • Dar viena populiari įvykių eiga, kai abu ar vienas iš partnerių suranda išorinę priežastį (vaiko gimimą, darbo pakeitimą, draugus ir pan.), kuri „pakeitė“ jo partnerį ir dėl to jie nebetinka vienas kitam. Todėl sukama į skirtingas puses.

Tai tik keletas pavyzdžių, kurie dažni tiek mano klientų tarpe ir tiek dažnai stebimi aplinkoje. Kaip inėjau, dažniausiai tik tuomet žmogus puola „gelbėti“ santykius. 

– Ar tai įmanoma? – TAIP.

– Ar veikia plačiai dalinami patarimai, kaip elgtis ir kaip nesielgti? – TIK LAIKINAI.

– Tuomet kokia išeitis?

Pirmiausia atsigręžti ir pasižiūrėti į santykį su savimi. Daug kam tai gali atrodyti keista ar sudėtinga, tačiau norint atkurti ar sukurti darnius santykius, tai neišvengiama. 

Čia slypi visi atsakymai. Čia glūdi visų santykių pagrindas. Žmonės keičiasi, santykiai taip pat nuolat kintantis procesas, kurį mes dažnai norim „susitvarkyti“ visam laikui. Deja, neįmanoma. Tačiau įmanoma sukurti nuoširdų santykį su savimi ir jį nuolat puoselėti. Tai padarys didžiulę ilgalaikę teigiamą įtaką visiems Jūsų gyvenimo santykiams. Ir tik esant šiai sąlygai, galime kurti, atkurti ir puoselėti mums svarbius santykius su kitais žmonėmis.

Gera žinia ta, jog dažniausiai turime ne ko nors išmokti, pridėti, ištobulinti, bet kaip tik atlaisvinti, paleisti, atsisakyti:

  • Vidinių taisyklių, t.y. vidinio išdidumo,
  • ribojančių įsitikinimų,
  • kaltės, gėdos, nepagrįstos baimės jausmų,
  • aktyvaus vidinio kritiko.

Tam yra veiksmingų būdų ir juos galima taikyti individualiai dirbant su žmogaus mąstymu.

Taip pat, artėja teorinis ir praktinis seminaras viename „Kaip sutikti tinkamą gyvenimo partnerį/-ę? 3-jų žingsnių strategija.”, kuriame dalinsiuosi veikiančiais metodais, praktikomis ir įrankiais, padedančiais pritraukti sveiką gyvenimo partnerį ir nebelipti ant to paties „skaudaus grėblio”. 

Registruotis ir pamatyti seminarą gali čia: https://dudenaite.lt/3-ju-zingsniu-strategija-kaip-sutikti-tinkama-gyvenimo-partneri-e/

Dalintis

Daivos Dūdėnaitės autorinės programos