Kaip sutikti sau tinkamą gyvenimo partnerį/-ę?

Kaip sutikti tinkamą gyvenimo partnerį? Šis klausimas kamuoja ne vieną asmenį ieškantį sau gyvenimo draugo.

Natūralu, kad žmogui reikia žmogaus, todėl jis kuria santykius ir yra linkęs gyventi poroje.

Laimingi nori būti visi, todėl svajoja apie darnius, sveikus, meilės kupinus santykius, kurie tęstųsi ilgus metus. Sutikti tinkamą gyvenimo partnerį/-ę žmonės trokšta tiek kuriant ilgalaikius santykius pirmą kartą, tiek jau patyrus skyrybas ar partnerio netektį.

Šis poreikis būdingas daugumai, nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties.

Deja, bet dabartinio laikmečio statistika rodo, kad pusė porų skiriasi, o nemaža dalis savo santykių toli gražu nepavadintų darniais ar net sveikais.

Kokios priežastys lemia tai? Įsivaizduoju, kad žinote ne vieną ir jau dabar mintyse vardinate.

Deja, žmonės dažniausiai įvardina tas pačias, besikartojančias “objektyvias”, “logiškas” priežastis, kurios yra paviršinės, neužkabindami esminių.

Neturėdami bazinių žinių ar suvokimo apie sveikus santykius poroje, žmonės patiria daug skausmo ir kančios santykiuose.

Būtent todėl, netgi kurdami naujus santykius, ilgainiui susiduria su panašiais ar net sudėtingesniais iššūkiais. 

Šiandien pasidalinsiu esminiais punktais, ką verta suvokti, įsisąmoninti, kad nepakliūti į iliuzijų pasaulį ir nepatirti kančios santykiuose dėl perteklinių lūkesčių.. 

BAZINĖ SANTYKIŲ ATMINTINĖ

  • Artimiausias žmogus jūsų gyvenime, kuris iki pat gyvenimo pabaigos bus su jumis esate JŪS. Todėl pirmiausiai sukurkite sveiką, vertą pagarbos santykį su savimi. Tai esminė sąlyga darniems santykiams su kitu žmogumi.
  • Kiekvienas žmogus yra unikalus ir kitoks, todėl neturėkite iliuzijų, kad būsimą partnerį „suremontuosite“ savaip ar jis/ji dėl jūsų pasikeis. Arba priimkite tokį, koks yra arba kuo anksčiau pripažinkite sau, kad nėra galimybės sukurti darnių santykių su konkrečiu žmogumi.
  • Nėra jokių „antrų pusių“. Apsižiūrėkite, jūs esate ne pusė, jūs – pilnas. Todėl ir sveiki santykiai yra ne tam, kad užpildytų, o tam, kad sudarytų sąlygas skleistis.
  • Santykiai yra gyvas procesas, todėl nusiteikite, kad niekada nebus baigtinio varianto.
  • Ilgalaikiai santykiai nėra nei savaime suprantama duotybė, nei sunkus darbas. Tai tarsi augalas, kurį reikia prižiūrėti, puoselėti ir rūpintis.
  • Turite žinoti kelis esminius kriterijus, kas jums svarbu santykiuose, ko norite iš jų. Tai yra ženkliai svarbiau, nei turėti dešimtis kriterijų būsimam partneriui.
  • Kuo daugiau apsimetinėsite santykių pradžioje tuo kuo nesate, tuo daugiau kančios, konfliktų bei nesutarimų patirsite laikui bėgant.

Tiems, kurie nori sužinoti daugiau apie tai, kaip sutikti sau gyvenimo partnerį/-ę, su kuriuo būtų  galima kurti ilgalaikius, darnius, sveikus, mažiau iššūkių reikalaujančius santykius, kviečiu į seminarą, kuriame išgirsite 3 žingsnių strategiją >>> https://dudenaite.lt/3-ju-zingsniu-strategija-kaip-sutikti-tinkama-gyvenimo-partneri-e/

Dalintis

Daivos Dūdėnaitės autorinės programos